O mně

Něco o mně


Jmenuji se Alice Benešová, je mi 52 let, jsem maminkou dvou synů a nyní již i starostlivou babičkou.

Jsem narozená ve znamení Býk, miluji svoji rodinu, zvířata, květiny, procházky přírodou se svým psem.
Mám ráda vůni čerstvě pokáceného dřeva, líbí se mi dřevostavby, obzvláště staré roubenky.
Mí blízcí by vám potvrdili, že mou celoživotní zálibou je četba a vzdělávání se.

 

Chcete vědět co mám za sebou?

Vystudovala jsem vysokou školu ekonomického směru a mám více než 25 let praxe v oblasti personalistiky. Za tu poměrně dlouhou dobu jsem měla možnost vyslechnout a sdílet mnoho životních zkušeností a příběhů.

Čím déle jsem pracovala s lidmi, tím víc mě zajímala jejich motivace k určitému jednání a chování. Citlivěji jsem vnímala jak naše chování ovlivňují emoce, přesvědčení a mentální vzorce, které máme.

Na své životní cestě jsem i já  procházela  různými zkušenostmi. I já v sobě měla hluboko uložené strachy, nízkou sebedůvěru a přesvědčení o sobě, o svém těle, o ženství, která mi nesloužila úplně tak, jak bych chtěla. Hledala jsem cesty jak uzdravit své sebevědomí, jak přijmout své tělo a ženství. Přála jsem si mít láskyplné vztahy s druhými, cítit vnitřní klid, svobodu a naplnění ze své práce. Získat pocit naplnění ze své práce byl tou nejsilnější motivací ke změnám v mém životě.

Věnuji se již více než 15 let studiu lidského chování, fungování lidské psychiky, přečetla jsem mnoho knih, abslovovala různé semináře, přednášky a studium.
A vím, že to je cesta, která nikdy nekončí…

Ve své praxi přistupuji ke každému klientovi individuálně, kombinuji všechny své znalosti a zkušenosti, využívám různé metody, přístupy a techniky. Při své práci čerpám z koučovacích metod, jsem Certifikovaný kouč školy PURE MIND pro práci s Emočními rovnicemi a psychosomatikou, dále pak pracuji jako terapeut energetické psychologie metodou EFT.

Velmi mě naplňuje práce s lidmi, každý klient a jeho příběh je pro mne důležitý, snažím se naplno využít svou empatii a být každému klientovi oporou ve zvládnutí jeho životní situace. Důležitá je pro mne zpětná vazba mých klientů, v ní nacházím velkou zkušenost a obohacení.

Snažím se své  klienty učit jak lépe poznat sami sebe, jak si vybudovat pocit vlastní hodnoty a jak změnit emoční nastavení, která nás brzdí a neslouží nám. Učím je, jak nalézt naplnění v životě, jak si vytvářet láskyplnější vztahy, jak úzce souvisí naše emoční prožívání s fyzickým zdravím.

 

Nabízím vám: důvěru, empatii, bezpečné prostředí, velké srdce a to, že vás dovedu k vašemu vysněnému cíli.

 

Mým mottem je žít svůj život s odvahou, ale i s pokorou a vděčností za každý zážitek, den a lidi, které poznám.

Žijte takový život, který si sami vytvoříte. Staňte se tvůrci!